Gembird BAT-12V12AH, Battery 12V/12AH
ID: 134724 Код товара: BAT-12V12AH
Можно заказать 20 шт. Доступность: 14 дней после утверждения заказа
Гарантия: 2 лет (Гарантия для субъектов предпринимательской деятельности 1 год)
Готов к отправке
Варианты доставки
  • Почтомат Omniva
    В течение 1-2 рабочих дней
  • Терминал для посылок SmartPosti
    В течение 1-2 рабочих дней
  • Терминал для посылок Unisend
Более подробная спецификация
Accessories included -
Battery capacity - 12 Ah
Code - BAT-12V12AH
Color - Black
Description - Gembird Battery BAT-12V12AH UPS devices
Applications:
- Light up, belay
- System Alarms
- Tools and toys
- Mobile and telecommunications equipment
- UPS Systems
- Medical Devices
Designation - CE+WEEE
dimensionalWeight - 280
dimension depth - 100 mm
dimension height - 105 mm
Dimensions - - Dimensions: 151 x 98.5 x 98.5 mm
- Height of contacts: 103.5 mm
dimension weight - 3648 g
dimension width - 150 mm
EAN - 8716309020671
ean - 8716309020671
Environment requirements -
Features - Battery capacity - 12 Ah
Features - Battery life - 5 year(s)
Features - Battery technology - Sealed Lead Acid (VRLA)
Features - Battery voltage - 12 V
Features - Number of batteries included - 1 pc(s)
Features - Number of battery cells - 6
Features - Product colour - Black
Features > Product type - Rechargeable battery 12 V 12 AH for UPS
Gross weight - 3.284 kg
guarantee - 24
guarantee_type - normal
Link - http://www.gembird.nl/item.aspx?id=2067
Name - EnerGenie | Rechargeable battery 12 V 12 AH for UPS
name - Rechargeable battery 12V/12AH
No. of batteries - 1
Other features - - Life: 5 years
- Internal resistance: 0.03 Ohm
- Self-discharge: approx. 3% of capacity per month
- Charging voltage (cycle use): 14.40 - 15.00V (Max. 3.6A)
- Charging voltage (stand-by use): 13.5 - 13.8V
Package features > Classification of battery - CL126:PE:2016-12-09
Package features > Composition of battery - CL127:KT:2016-12-09
Package features > Embeeded battery - Yes
Package features > Gross depth (mm) - 150 mm
Package features > Gross height (mm) - 93 mm
Package features > Gross width (mm) - 95 mm
Package features > Packing quantity - 1.00 pc(s)
Package features > Palette Qty - 305 pc(s)
Package features > Paper/Pasteboard - 154 g
Package features > Plastic (No PET) - 10.00 g
Package features > Tare weight (kg) - 0.164 kg
Package features > TI weight (kg) - 3.1198 kg
Package features > Type of battery - Accumulator
Package features > Volume (m3) - 0.00132525 m³
Package features > WEEE tax - No
Packaging data - Package height - 95 mm
Packaging data - Package width - 100 mm
Performance > Capacity - 0 VA
Performance > UPS topology - Accessories
producer - Gembird
producerCode - BAT-12V12AH
Producer product name - Rechargeable battery 12 V 12 AH for UPS
productName - Gembird BAT-12V12AH UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 12 Ah
productSize - Normal
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS05: Corrosive
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS06: Toxic
Safety warning - Hazard pictogram(s) - GHS09: Environmental hazard
Safety warning - Warnings - Do not allow battery terminals to short circuit.
sizeX - 152
sizeY - 94
sizeZ - 98
Technical details - Sustainability certificates - RoHS
Technical details > Net weight - 3.12 kg
Technical details > Producer - EnerGenie
Technical details > Warranty - 12 month(s)
Type - Battery
vendpn - BAT-12V12AH
Voltage - 12 V
Warranty - 12
warrantyLength - 12
warrantyType - G
Weight - 3.5 kg
weight - 3314
Weight & dimensions - Depth - 95 mm
Weight & dimensions - Height - 98 mm
Weight & dimensions - Weight - 3.4 kg
Weight & dimensions - Width - 151 mm