Bosch CleverMixx MSM14000, White/Red
ID: 1128688 Product code: MSM14000
Can be ordered 6 units Availability: 14 days after order approval
Warranty: 2 years (Warranty for business entities 1 year)
Ready for dispatch
Delivery options
  • Omniva parcel machine
    Within 1-2 working days
  • SmartPosti parcel terminal
    Within 1-2 working days
  • Unisend parcel terminal
  • Delivery by courier to the address
Main product parameters All parameters
  • Ātrumi: 1
  • Blender type: Hand blender
  • Color: Red
  • Color: White
  • Container capacity (l): Not
  • Frother: Not
  • Jauda (W): 400
  • Power adjustment: Not
All parameters
Ātrumi : 1
Blender type : Hand blender
Color : Red, White
Container capacity (l) : Not
Cord length (m) : 1.2
Crusher capacity (l) : Not
Frother : Not
Ice shredding : Not
Jauda (W) : 400
Power adjustment : Not
Pulse function : None
Shredder : Not
Turbo funkcija : None
More detailed specification
Brand - Bosch
BrandPartCode - MSM14000
Category - Blenders
Category_1 - Appliances
Category_2 - Small Electronics - Blenders and Mixers
EAN_code - 4242002917238
Features - Cord length - 1.2 m
Features - Detachable blade unit - No
Features - Detachable shaft - Yes
Features - Ergonomic grip - Yes
Features - Hangable - No
Features - Non-slip feet - No
Features - Number of knife wings - 4
Features - Product colour - White
Features - Removable bowl - No
Features - Splash guard - Yes
Features - Type - Immersion blender
GTIN - 4242002917238
LongSummaryDescription - Bosch MSM14000. Type: Immersion blender, Product colour: White, Cord length: 1.2 m. Control type: Buttons. Housing material: Plastic, Blade material: Stainless steel, Material: Plastic, Stainless steel. Power: 400 W, Power source: AC, AC input voltage: 220 - 240 V. Width: 60 mm, Depth: 60 mm, Height: 375 mm
Manufacturer - Bosch
Manufacturer_code - MSM14000
Material - Blade material - Stainless steel
Material - Blending bowl material - Not applicable
Material - Housing material - Plastic
Material - Material - Plastic, Stainless steel
Name - Bosch MSM14000 wh/pi
Packaging content - Measuring cup - No
Packaging content - Whisk - No
Packaging data - Package depth - 70 mm
Packaging data - Package height - 390 mm
Packaging data - Package width - 70 mm
Performance - Bowl capacity - 0 L
Performance - Control type - Buttons
Performance - Mini chopper - No
Performance - Number of speeds - 1
Performance - Pulse function - Yes
Power - AC input voltage - 220 - 240 V
Power - Power - 400 W
Power - Power source - AC
ProductName - MSM14000
ShortSummaryDescription - Bosch MSM14000, Immersion blender, 0 L, Pulse function, 1.2 m, 400 W, White
Title - Bosch MSM14000 blender 0 L Immersion blender 400 W White
Weight - 0,66
Weight & dimensions - Depth - 60 mm
Weight & dimensions - Height - 375 mm
Weight & dimensions - Weight - 600 g
Weight & dimensions - Width - 60 mm