BrandPartCode - 32PHS6050/12
Category - TVs
Data Act - Information available in the product card on the website: Link
Depth - 69 mm
Depth with stand - 192 mm
Description - Mały. Inteligentny. Niezwykle wszechstronny.
Design - Panel mounting interface - 200 x 150 mm
Design - Product colour - Black
Design - Signal strength indication - Yes
Design - VESA mounting - Yes
Designation - CE+WEEE
dimension depth - 780 mm
dimension height - 480 mm
dimension weight - 4760 g
dimension width - 110 mm
Display - Display diagonal - 81.3 cm (32")
Display - Display diagonal (metric) - 80 cm
Display - Display resolution - 1366 x 768 pixels
Display - Display technology - LCD
Display - HD type - HD+
Display - LED backlight - Yes
Display - Native aspect ratio - 16:9
Display - Native refresh rate - 60 Hz
Display - Screen shape - Flat
Display - Supported graphics resolutions - 640 x 480 (VGA), 1366 x 768, 1920 x 1080 (HD 1080)
Display - Supported video modes - 576p, 720p, 1080p
DLNA - No
ean - 8718863048177
Energy label - Pobierz
GTIN - 8718863048177
guarantee - 24
guarantee_type - external
HD technology - Ultra HD/4K
Height - 428 mm
Height with stand - 447 mm
Hotel mode - No
I/O connectors - 1 x 3,5 mm minijack
I/O connectors - 1 x Audio out
I/O connectors - 1 x CI/Cl+ slot
I/O connectors - 1 x RJ-45 LAN
I/O connectors - 2 x Antenna Input
I/O connectors - 2 x USB 3.0
I/O connectors - 3 x HDMI
Image technology - HDR10
Image technology - HLG
Image technology - Pixel Plus HD
LongProductName - 32" LED, 1366 x 768, 60Hz, ARC, HDMI-CEC, HDR10
LongSummaryDescription - Philips 32PHS6050/12. Display diagonal: 81.3 cm (32"), Display resolution: 1366 x 768 pixels, HD type: HD+, Display technology: LCD, Screen shape: Flat. Smart TV. Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD. Wi-Fi. Product colour: Black
Management features - Auto power off - Yes
Management features - Control type - Remote
Management features - ECO mode - Yes
Management features - Picture mute (for radio) - Yes
Management features - Voice control - Yes
Management features - Works with Amazon Alexa - Yes
Management features - Works with the Google Assistant - Yes
Max speaker power (total) - 12 W
Model - 32PHS6050/12
name - TV LED 3 inches 2PHS6050/12
Network - Wi-Fi - Yes
Network - Wi-Fi standards - Wi-Fi 4 (802.11n)
Packaging content - Cables included - AC
Packaging content - Desktop stand - Yes
Packaging content - Remote control included - Yes
Packaging data - Package depth - 114 mm
Packaging data - Package height - 480 mm
Packaging data - Package weight - 4.5 kg
Packaging data - Package width - 790 mm
Panel type - LED
Performance - Ambient light sensor - Yes
Performance - Audio formats supported - AAC, FLAC, MP3, WAV
Performance - High Dynamic Range (HDR) supported - Yes
Performance - Image formats supported - BMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG
Performance - Subtitle formats supported - ASS, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT
Performance - Subtitles function - Yes
Performance - Teletext - 1000 pages
Performance - Teletext function - Yes
Performance - Teletext standards - Hyper-text
Ports & interfaces - Audio Return Channel (ARC) - Yes
Ports & interfaces - HDCP - Yes
Ports & interfaces - HDCP version - 2.3
Ports & interfaces - HDMI ports quantity - 3
Ports & interfaces - USB 2.0 ports quantity - 2
Power - AC input frequency - 50/60 Hz
Power - AC input voltage - 100 - 240 V
Power - Energy consumption (HDR) per 1000 hours - 35 kWh
Power - Energy consumption (SDR) per 1000 hours - 26 kWh
Power - Energy efficiency class (HDR) - G
Power - Energy efficiency class (SDR) - E
Power - Energy efficiency scale - A to G
Power - Power consumption (sleep) - 2 W
Power - Power consumption (standby) - 0.5 W
Power - Power supply type - Internal
producer - Philips
ProductName - 32PHS6050/12
PVR/DVR - No
Refresh rate - 60 Hz
Resolution - 1366 x 768
Screen size (diag.) - 32"
ShortSummaryDescription - Philips 32PHS6050/12, 81.3 cm (32"), 1366 x 768 pixels, LCD, Smart TV, Wi-Fi, Black
Smart TV - yes
Smart TV - Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) - Yes
Smart TV - Operating system installed - Titan OS
Smart TV - Smart TV - Yes
Smart TV - Video apps - Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
System TV - Smart TV
Title - Philips 32PHS6050/12 TV 81.3 cm (32") HD+ Smart TV Wi-Fi Black
TV tuner - DVB-C
TV tuner - DVB-S
TV tuner - DVB-S2
TV tuner - DVB-T2/HEVC (H.265)
TV tuner - DVB-T MPEG-4 (H.264)
TV tuner - Digital signal format system - DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
TV tuner - Tuner type - Digital
URL - https://www.philips.co.uk/c-p/32PHS6050_12/led-2k-led-tv
vendpn - 32PHS6050/12
VESA - 200 x 150
WarrantyInfo -
Weight - 3.25 kg
Weight & dimensions - Depth (without stand) - 69 mm
Weight & dimensions - Depth (with stand) - 192 mm
Weight & dimensions - Height (without stand) - 428 mm
Weight & dimensions - Height (with stand) - 447 mm
Weight & dimensions - Stand width - 63.9 cm
Weight & dimensions - Weight (without stand) - 3.25 kg
Weight & dimensions - Weight (with stand) - 3.33 kg
Weight & dimensions - Width (without stand) - 716 mm
Weight & dimensions - Width (with stand) - 716 mm
Weight with stand - 3.33 kg
Width - 716 mm